چاپ دو کتاب جدید با موضوع فیزیک در انتشارات مدرسهبه گزارش روز یکشنبه ایرنا از انتشارات مدرسه، کتاب «پیشگامان علم فیزیک» به قلم کاترین کالن زیر نظر حمید لطیفی توسط طناز اسدی‌شاد، الهام رشید و علیرضا اینانلو ترجمه شده است.
کتاب «پیشگامان علم فیزیک» که به زندگینامه دانشمندان بزرگ فیزیک می‌پردازد، یکی از جلدهای هشتگانه «پیشگامان علم» است و هدف از نگارش آن، ارائه اطلاعاتی مناسب و واقعی در مورد دانشمندان پیشگام در حوزه‌های علم است.
کتاب دیگر، «آموزش فیزیک، با رویکرد پدیده‌ محور» نیز ترجمه روح‌الله خلیلی ‌بروجنی و مریم عباسیان است.
«آموزش فیزیک، با رویکردی پدیده‌محور» آموزش را بر مبنای یادگیری پدیده ‌محور سرلوحه خود دارد، یعنی یادگیری بر مبنای مشاهده پدیده‌های جهان واقعی شکل می‌گیرد و سامان می‌یابد.
در این نوع یادگیری، دانش‌آموزان به‌ طور گروهی دست به فعالیت و کاوش می‌زنند، فعالیت‌ها در گروه دانش‌آموزی انجام می‌شود و نتیجه‌گیری‌ها نیز، از مشارکت گروهی دانش‌آموزان حاصل می‌شود.
در این فعالیت جمعی، معلم نیز گروه‌ها را تشویق و راهنمایی کرده و سرانجام، نتیجه‌ها را راستی آزمایی و تایید می‌کند.
کتاب «پیشگامان علم فیزیک» در 168 صفحه و کتاب «آموزش فیزیک، با رویکرد پدیده‌محور» در 178 صفحه انتشار یافته و در اختیار مخاطبان قرار گرفته است.

** کتاب «ارتباط شناسی 2» محسنیان راد منتشر شد
ویرایش دوم کتاب «ارتباط شناسی» تالیف مهدی محسنیان‌راد به همت انتشارات سروش منتشر و وارد بازار نشر شد.
به گزارش ایرنا از روابط عمومی انتشارات سروش، در تاریخ نشر کتاب در ایران، کم سابقه است که نگارش مجدد یک اثر یک جلدی، منتهی به افزودن بیش از 500 صفحه مطلب کاملا جدید باشد و همین ویژگی سبب شده که کتاب ارتباط شناسی که تاکنون 16 بار تجدید چاپ شده، در قالب یک کتاب تازه با عنوان «ارتباط شناسی 2» منتشر شود.
ویرایش دوم کتاب «ارتباط ‌شناسی»، متمایز از ویرایش نخست آن است و می توان آن را کتابی جدید، اثری غنی و نو در حوزه دانش ارتباط ‌شناسی تلقی کرد.
نویسنده در این اثر، دستاوردهای علمی مهم و به روزی را ارائه داده که می‌تواند دانشی پایه و در عین حال کاربردی را برای تمامی دست‌اندرکاران ارتباطات در ایران فراهم کند.
چاپ هفدهم کتاب «ارتباط شناسی» در 910 صفحه و با قیمت 450 هزار ریال به همت انتشارات سروش منتشر شده و در اختیار علاقه مندان به دانش ارتباط شناسی قرار گرفته است.

**جلسه دوم کارگاه آموزشی شابک برگزار می شود
جلسه دوم کارگاه شابک با هدف آموزش استفاده درست و صحیح از شابک، فردا دوشنبه (ششم شهریورماه ) به همت خانه کتاب در سرای کتاب این موسسه برگزار می شود.
شماره استاندارد بین ‌المللی کتاب (شابک) شناسگری منحصر به فرد است و تاثیری بسزا در صنعت نشر دارد و استفاده درست و بجا از شابک موجب ارتقای صنعت نشر و یافتن جایگاهی درخور در سیستم‌های دیجیتال مدیریت و اداره نشر است.
موسسه خانه کتاب با درک و شناخت این مهم به عنوان متولی ثبت شابک، به منظور آموزش استفاده درست و صحیح از شابک اقدام به برگزاری کارگاه یک روزه آموزشی در سرای کتاب می کند.
این کارگاه یک روزه با تدریس روح‌الله سلطانی، کارشناس مسئول واحد شابک خانه کتاب، از ساعت 17 تا 20 دوشنبه ( ششم شهریور) در سرای کتاب واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، بین فلسطین و برادران مظفرجنوبی، پلاک 1080، موسسه خانه کتاب، طبقه منهای 2 برگزار می‌شود و ناشران، ناشر مولفان و علاقه مندان می توانند در آن شرکت کنند.
فراهنگ**1880**1055
دریافت: پروین اروجی**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


پاسخ دهید