چهار هزار مددجوی ایلامی در برنامه های تابستانه اوقات فراغت مشارکت کردندبه گزارش ایرنا، ضیاء رضایی روز یکشنبه در آیین اختتامیه طرح اوقات فراغت مددجویان این نهاد گفت: این افراد در شهرستان های مختلف استان زیر پوشش برنامه های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی کمیته امداد برای همه گروه ها و در طول سال برگزار می شود، ادامه داد: این برنامه ها در بیشتر نقاط استان بویژه در مناطق در معرض تهدید آسیب های اجتماعی برگزار و سعی شده به صورت تخصصی اجرا شوند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ایلام با بیان اینکه در استان ایلام سه کانون اصلی و دائمی در شهرستانهای آبدانان، ایلام و دهلران دایر است از برنامه ریزی برای توسعه این مراکز فرهنگی در کلیه شهرستان ها و مناطق پرجمعیت استان خبر داد.
رضایی یادآور شد: این نهاد با همکاری فنی و حرفه ای در صدد است تا همه کانون ها به مراکز آموزش فنی و حرفه ای تبدیل تا زمینه ای برای بازتوانی و استقلال مالی مددجویان در آینده فراهم شود.
به گفته وی، در کنار برنامه های اوقات فراغت و سایر برنامه های فرهنگی برای خانواده ها موضوع اردوهای فرهنگی و تربیتی در دستور کار این نهاد قرار دارد و در نیمه نخست امسال 10 هزار و 600 مددجو با هزینه 6 میلیارد ریال به اردوهای درون و برون استانی اعزام شده اند.
در پایان این آیین که در محل مجتمع فرهنگی، تربیتی کوثر برگزار شد از دانش آمزان برتر جشنواره های سراسری با اهدا جوایز تقدیر شد.
بیش از 40 هزار نفر در استان ایلام زیر پوشش خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید