چین: جنگ تجاری با آمریکا تا پایان ادامه می یابد



به گزارش ایرنا ، وی در مصاحبه مطبوعاتی در پکن به آمریکا توصیه کرد که با مسائل تجاری با درایت برخورد کند.
هوا چون اینگ افزود: آمریکا هشدارهای چین را نادیده گرفته و در حال افزایش نرخ تعرفه کالاهای وارداتی از چین است.
بنا به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا، نهادهای ذی ربط این کشور در حال تهیه فهرستی به ارزش 60 میلیارد دلار از کالاهای چینی هستند که بر تعرفه این کالاها وضع خواهد شد.
سخنگوی وزارت امورخارجه چین با اشاره به اظهارات برخی از مقام های کاخ سفید مبنی بر اینکه تلافی کردن برای چین دشوار خواهد بود، گفت: به نظر می رسد که آنها ارزیابی های دقیقی از اوضاع ندارند و از خود بی خود شده اند.
وی تاکید کرد که چین آنقدر توان و ظرفیت دارد که بتواند از منافع تجاری خود حراست کند و آمریکا بهای این اقدامات و سوء قضاوت های خود را به طور سنگین پرداخت خواهد کرد.
وزارت بازرگانی چین با انتشار بیانیه ای اقدام آمریکا را محکوم دانست و از این کشور خواست فورا جلوی این اقدامات را بگیرد که برای هر دو طرف زیان های شدیدی در برخواهد داشت.
این بیانیه می افزاید که شروع این جنگ تجاری فقط با باخت همراه خواهد بود و به اقتصاد و تجارت جهان لطمه خواهد زد و چین در برابر اقدامات آمریکا سکوت نخواهد کرد.
روزنامه «مردم» ارگان حزب حاکم چین نوشته است که اولین عرصه ای که چین برای تلافی جویی روی آن تمرکز خواهدکرد افزایش تعرفه بر روی دانه های روغنی وارداتی از آمریکا خواهد بود.
چین به آمریکا هشدار داده است که با افزایش تعرفه به ارزش 60 میلیارد دلار روی کالاهای چینی در واقع کل روابط اقتصادی و تجاری دو کشور را در معرض خطر قرار می دهد.
آساق**231*شبس*1613*



انتهای پیام /*










پاسخ دهید