کسب رتبه نخست جشنواره شهید رجایی توسط آموزش و پرورش سیستان و بلوچستانمدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تا کنون 120 هزار کودک بازمانده از تحصیل در این استان جذب و 70 هزار کودک دیگر نیز شناسایی شده اند.
علیرضا نخعی بیان کرد: یکی از اهداف اصلی این سازمان جذب کودکان بازمانده از تحصیل به کلاس های درس است که با جذب این افراد از 630 هزار دانش آموز موجود می توان به 700 هزار دانش آموز در استان رسید.
وی ادامه داد: هم اینک 26 هزار کلاس درس با متوسط تراکم 24 نفر در استان وجود دارد که می توان با افزودن سه نفر به این کلاس ها شرایط را برای حضور 75 هزار دانش آموز جدید در این کلاس ها فراهم کرد.
وی افزود: هزار کلاس درس جدید برای سال تحصیلی پیش رو در نظر گرفته شده است که می توان از این ظرفیت برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل استفاده کرد.
وی ادامه داد: 35 درصد مدارس متوسطه سیستان و بلوچستان جمعیتی کمتر از حد استاندارد یعنی 65 نفر دارند که می توان با ارائه سرویس مدارس برای کودکان سعی در تجمیع آنان در مدارس کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان تصریح کرد: با ارائه خدمات سرویس مدارس تا کنون توانستیم 30هزار کودک بازمانده از تحصیل را جذب کلاس های درس کنیم که پیش بینی شده است در صورت استفاده از حداکثر توان بتوان به 60 هزار دانش آموز سرویس مدارس ارائه کرد.
نخعی خاطرنشان کرد: این امر مستلزم 75 میلیارد ریال اعتبار است.
وی بیان کرد: هم اینک مدارس شبانه روزی استان با 22 هزار دانش آموز موجود، کمتر از طرفیت خود بوده و می توان با استفاده از حداکثر ظرفیت مدارس این میزان را به 32 هزار دانش آموز افزایش داد.
وی افزود: این امر تنها با افزایش 30 درصدی اعتبارات مدارس شبانه روزی معادل 32 میلیارد ریال محقق می شود.
به گزارش ایرنا، به منظور شناسایی و تقدیر از تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی و نهادینه ‌کردن فرهنگ ارتقاء و بهبود عملکرد دستگاه‌ های اجرایی در سطوح مختلف از طریق تقدیر و تشویق جشنواره شهید رجائی در هفته دولت در کشور و استانها برگزار می شود که امسال آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گروه علمی، فرهنگی و آموزشی رتبه نخست را در این جشنواره کسب کرد.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 700 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
سیستان و بلوچستان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب استان با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و کنارک تشکیل شده است.
7311**3213خبرنگار: اسماعیل مرادقلی**انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


پاسخ دهید