کسب 2 عنوان برتر توسط دانش آموزان قشمی در جشنواره نوجوان خوارزمیبه گزارش شامگاه یکشنبه ایرنا، رییس آموزش و پرورش بخش شهاب قشم گفت: هانیه ملاحی دانش آموز دوره متوسطه اول آموزشگاه اندیشه دولاب در سومین دوره جشنواره کشوری نوجوان خوارزمی به دلیل ابتکار در ساخت صنایع دستی رتبه نخست را به دست آورد.
سید مسلم دریانورد افزود: برنامه ریزی و برگزاری دوره های کار آفرینی در مدرسه های متوسطه اول انگیزه مضاعف در دانش آموزان منطقه برای شرکت در جشنواره نوجوان خوارزمی ایجاد کرده که با هدف توسعه و تعالی فرهنگ مطالعه و پژوهش، کاربردی کردن علوم، ارزش بخشیدن به دستاوردهای علمی و فنی جوانان، شناسایی و رشد استعدادهای نوآوران جوان و نوجوان و آماده سازی نسل جوان برای ورود به میدان رقابت های علمی و فنی برگزار می شود.
رییس آموزش و پرورش قشم نیز بیان کرد: کیمیا کوهپایه زاده دانش آموز پایه نهم دبیرستان فرهنگ قشم در بخش احساس واژه ها که مسابقه پژوهشی با موضوع زبان و ادبیات فارســی است، پس از انتخاب از بین 70 تن دانش آموز به مرحله استانی و کشوری راه یافت و در نهایت به جایگاه سوم رسید.
بهرام پور اشرف اضافه کرد: ایجاد بســتر مناسب برای فعالیت های علمی، پژوهشــی و مهارتی، رشد اســتعدادهای دانش آموزان، بها دادن به روحیه نشــاط برای آموزش پایدار از جمله هدف های برگزاری جشــنواره نوجوان خوارزمی است که سالانه در 6 محور زبان و ادبیات فارسی، پژوهش، فعالیت های دست سازه، آزمایشگاهی، زبان انگلیسی و کارآفرینی برگزار می شود.
وی با اشاره به توانمندی های بالای دانش آموزان ییان کرد: برنامه ریزی در راستای جهش علمی و پژوهشی مدرسه ها یکی از اولویت های حوزه آموزشی جزیره است و کسب چهار رتبه برتر استانی و یک رتبه سوم کشوری در جشنواره خوارزمی از نمونه های این رشد در سال تحصیلی گذشته می باشد.
به گفته مدیر آموزش و پرورش قشم، دانش آموزان قشمی در 2 سال گذشته بیش از 41 عنوان در رشته های رباتیک، نانو، طراحی وب، تولید محتوای الکترونیکی و نقشه کشی، رشته های ورزشی، پرسش مهر رییس جمهوری، نماز، قرآن و عترت مسابقه ها و جشنواره های استانی و کشوری به دست آوردند.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123انتهای پیام /*


پاسخ دهید