یکهزار دانش آموز در هر استان تحت پوشش اردوی کارآفرینی قرار می گیرندمحمود علی گو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: این دانش آموزان با شرکت در اردوی کارآفرینی، مهارت های لازم برای خود اشتغالی را فرا می گیرند و 250 نفر از منتخبان این دوره در تهران به صورت ویژه و در قالب 70 ساعت، آموزش خواهند دید.
وی با بیان اینکه هزینه اصلی هر دانش آموز برای شرکت در این اردوی آموزشی 40 میلیون ریال است، افزود: با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، برای هر دانش آموز 17 میلیون ریال در نظر گرفته شده که به طور کامل توسط سازمان دانش آموزی پرداخت می شود و هیچ وجهی از دانش آموزان دریافت نخواهد شد.
قائم مقام سازمان دانش آموزی خاطرنشان کرد: اولویت برگزاری این اردوها در مناطق محروم است و دانش آموزان حاضر در این دوره کار آفرینی، آموزش هایی مانند پس انداز کردن، سرمایه گذاری، شناخت فرصت، تبدیل تهدید به فرصت و روش بهینه مدیریت منابع را در سطح دانش آموزی می آموزند.

** 6 هزار مربی پیشتاز و فرزانه در اردوهای ملی شرکت می کنند
علی گو با یادآوری این مطلب که تابستان امسال 6 هزار مربی پیشتاز و فرزانه در قالب پنج قطب در اردوهای ملی شرکت می کنند، گفت: اردوهای آموزشی تشکیلاتی مربیان و اعضای پیشتازان و فرزانگان برای نخستین بار به شکل قطبی در استان های مازندران، فارس، خراسان رضوی، اصفهان و تهران برگزار شده و تا 21 شهریور ماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه همچنین 11 هزار دانش آموز پایه نهم دوره اول متوسطه و پایه های تحصیلی دوره دوم متوسطه در این اردوهای ملی حضور دارند، اظهار داشت: از میان 6 هزار مربی، در پایان 500 مرد و 500 زن انتخاب می شوند تا سال آینده به عنوان مدرس در این اردوها حضور یابند.
قائم مقام سازمان دانش آموزی یادآور شد: مربیان در اردوهای ملی آموزش های تخصصی را فرا می گیرند و در صورت کسب امتیاز لازم به مرحله تربیت مدرس راه می یابند تا پس از گذراندن دوره های مهارت‌های تشکیلاتی، معرفتی، هویتی و اجتماعی به عنوان مدرس استانی فعالیت کنند.
علی گو خاطرنشان کرد: در پایان دوره ها برای تمامی اعضای پیشتازان و فرزانگان شرکت‌کننده در اردوهای ملی قطبی گواهی مهارتی و معرفتی صادر خواهد شد که ثبت نام در گروه های تشکیلاتی (پیشتازان و فرزانگان) را در سال تحصیلی 97 – 96 امکانپذیر می کند و برای تمامی مربیان شرکت کننده در اردوهای ملی قطبی دوره 32 ساعته ضمن خدمت و گواهی حضور در نظر گرفته می شود.
فراهنگ ** 1883 ** خبرنگار: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخ دهید