17.5 میلیارد تومان وام ضروری ویژه به دانشجویان دکتری اعطا شدبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت علوم، ذوالفقار یزدان مهر گفت: به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان مشغول به تحصیل در دوره دکتری، وام ضروری ویژه آنان را در دستور کار قرار دادیم.
وی توضیح داد: این وام صرفاً به دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی قابل پرداخت است.
یزدان مهر اضافه کرد: سقف مبلغ وام ضروری ویژه دوره دکتری تا 3 میلیون تومان است و دانشجویان واجد شرایط فقط یک بار در طول تحصیل دردوره دکتری می توانند از آن بهره مند شوند.
وی یادآور شد: دانشجویان از اول تا 30 مردادماه 96، فرصت ثبت نام دریافت وام داشتند که در این مدت، هشت هزار و 646 در سامانه صندوق رفاه ثبت نام کردند.
یزدان مهر به سرعت انجام کار پرداخت وام در صندوق رفاه دانشجویان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه این مهم به یکی از برنامه های مورد استقبال صندوق رفاه دانشجویان تبدیل شده که به محض تایید و ارسال فهرست توسط دانشگاه، فرآیند پرداخت در حداقل زمان ممکن انجام می شود.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان خاطرنشان کرد: در حالیکه دیروز آخرین روز ثبت نام دریافت وام بود، ولی تاکنون مبلغ 17.5 میلیارد تومان وام به تعداد پنج هزار و 800 نفر دانشجو در 2 ماه گذشته از تابستان امسال پرداخت شده است.
وی درباره دانشجویانی که موفق به ثبت نام وام ضروری نشدند نیز گفت: سامانه صندوق از اول مهرماه مجدداً برای ثبت نام آنان فعال می شود.
به گفته یزدان مهر، با پیشنهاد صندوق رفاه دانشجویان و تایید رئیس کمیسیون دائمی و وزیر علوم، مدت زمان پرداخت وام تحصیلی ویژه دکتری از 9 به 12 ماه افزایش یافت.
فراهنگ**9187**1055
دریافت:حمیدرضا بازگشا**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


پاسخ دهید