1800میلیارد ریال تسهیلات رونق درکهگیلویه وبویراحمد پرداخت شدبه گزارش ایرنا، جعفر گوهرگانی روز دوشنبه در نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج، اظهار داشت: این میزان اعتبار به 675 طرح و واحد تولیدی در کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد.
وی افزود: بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات رونق در راستای رونق اشتغال در روزهای پایانی سال تلاش بیشتری دارند و تنها در نیمه دوم سال جاری یک هزار و 500 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در استان پرداخت شده است.
گوهرگانی بیان کرد: رتبه جذب اعتبارات رونق تولید کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سال گذشته 36 درصد رشد داشته که از رتبه 28 بین 31 استان کشور به رتبه 24 در سال جاری رسیده است.
وی عنوان کرد: 90 در صد پرداختی های تسهیلات رونق تولید به طرح های تولیدی کهگیلویه و بویراحمد توسط چهار بانک استان صورت گرفته که بیشترین پرداختی مربوط به بانک کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد بوده است.
حدود نیمی از واحدهای تولیدی راکد در این استان ظرف سه سال گذشته با پرداخت تسهیلات رونق و سایر کمک‌های فنی و اعتباری به چرخه تولید بازگشته‌اند.
حدود 50 درصد از واحدهای صنعتی و تولیدی استان در سال‌های 1392 و 1393 راکد و یا نیمه فعال بودند.
هم اینک کمتر از 35 درصد این واحدها راکد هستند و ظرف سه سال گذشته 125 طرح صنعتی، تولیدی و کشاورزی در مناطق مختلف استان با کمک تسهیلات رونق به چرخه تولید بازگشتند.
444 طرح صنعتی با سرمایه گذاری افزون بر 270 هزار میلیارد ریال در این استان در حال اجراست.
مجموع واحدهای صنعتی دارای پروانه بهره برداری در استان 643 واحد است که 572 مورد از این تعداد فعال هستند.
میزان سرمایه گذاری واحدهای صنعتی به بهره برداری رسیده این استان افزون بر 6 هزار و 64 میلیارد ریال است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای 13 شهرک و ناحیه صنعتی فعال است.
بر اساس آمارها بخش صنعت، 36 درصد سهم اشتغال این استان را در اختیار دارد.
9868/1662انتهای پیام /*


پاسخ دهید