22 هزار واحد مسکونی مناطق زلزله زده بازسازی شدیه گزارش ایرنا، مهرداد سالاری عصر چهارشنبه در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید اعتبارات بسیار مناسب و بی سابقه ای را به بازسازی مناطق زلزله زده اختصاص داده که مدیریت ارشد استان نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته است.
وی اضافه کرد: پروژه های در دست اجرا در مناطق زلزله زده باید دارای تابلو مشخصات طرح باشند تا نقش و خدمات دولت برای مردم‌ مشخص باشد و جایگاه پیمانکار هم روشن شود.
سالاری تاکید کرد: مجموعه های مسکونی باید در جاهایی جانمایی شوند که امکانات زیربنایی از قبل فراهم باشند در غیر این صورت با توجه به تجربه مسکن مهر، در ادامه هزینه های سنگینی برای تامین آب و برق و دیگر امکانات زیرساختی بر دولت تحمیل خواهد شد.
وی ادامه داد: سرعت در روند ساخت و سازها باید همراه با کیفیت باشد و راه و شهرسازی باید نظارت دقیقی را در این زمینه داشته باشد تا پروژه های اجرا شده مشکلی نداشته باشند.
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه اضافه کرد: یک روز زندگی در کانکس و چادر هم دشوار است و باید تلاش کنیم هرچه زودتر مردم به خانه های خود برگردند.
وی در رابطه با بهداشت در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، گفت: جهاد کشاورزی سم ‌پاشی علیه جوندگان و حشرات را در این مناطق انجام می دهد.
معاون‌ عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شهرداری ها سم پاشی ها علیه جوندگان و حشرات را به خوبی انجام داده اند، افزود: خانه های بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی در زمینه سم ‌پاشی مناطق روستایی اقدامی انجام نداده اند.
به گفته سالاری، سم ‌پاشی مناطق زلزله زده باید هر 45 روز یک‌ بار توسط دستگاه های مربوطه در مناطق زلزله زده انجام ‌شود.
وی با بیان اینکه روان آب های مناطق زلزله زده نیز ساماندهی می‌شود، گفت: در حال تعیین راهکارهای مناسب برای ساماندهی روان آب ها و فاضلاب ها هستیم.
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه باید هرچه زودتر برای ساماندهی مسکن مهرهای آسیب دیده چاره اندیشی کرد، گفت: در زمینه مسکن ‌مهر به دلیل کندی روند ساماندهی مردم به شدت گلایه دارند و باید هرچه زودتر برای ساماندهی آنان اقدام ‌کرد.
سالاری ادامه داد: اقدام‌های انجام شده در زمینه مسکن ‌مهر به هیچ ‌عنوان مناسب نیست و باید هرچه زودتر اقدام های اساسی را در این زمینه انجام شود.
زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه 620 کشته و 12 هزار و 386 مصدوم داشته است.
این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بیش از 100 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.
7445/8066انتهای پیام /*


پاسخ دهید