24 طرح آموزشی در قزوین تا آغاز سال تحصیلی آماده بهره برداری می شودعسگرعلی جوانبخت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد طرح با مجموع زیربنای 21هزار و 800متر مربع و با 250میلیارد ریال در قالب 172کلاس درس احداث شده اند.
وی اضافه کرد: هشت مورد از این طرح ها شامل دبستان 9 کلاسه شهید محمود غنچه،دبستان 16 کلاسه زنده یاد مهدی آقاجانی،مقاوم سازی مدرسه روستای الولک،دبستان پنج کلاسه روستای اردک طارم سفلی،مدرسه 9 کلاسه خوزنین بوئین زهرا،دیوار حائل ساختمان آموزش و پرورش الموت شرقی،معبر اداره کل آموزش و پرورش و سالن ورزشی خرمدشت همزمان با هفته دولت به بهره برداری خواهند رسید.
جوانبخت ادامه داد: همچنین کلنگ زنی دبستان 12کلاسه در لشگر 16 زرهی قزوین نیز طی هفته دولت انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: سایر طرح های آموزشی شامل دبستان 19کلاسه پونک، مدرسه زنجانچی، دبستان روستای کیخنان و دبستان 12کلاسه اقبالیه در ناحیه یک، دبستان روستای میانبر در ناحیه 2، هنرستان خانم مرتضوی و مدرسه16کلاسه معرفت در مهرگان و سالن کارگاهی هنرستان اخلاص در شهر محمدیه، مدرسه12کلاسه حاج حمدالله رحمانی در تاکستان، خوابگاه شبانه روزی در آوج، دبستان آیت الله هاشمی رفسنجانی در رجائی دشت و مدرسه یک کلاسه در آقدوز ناحیه یک تا پایان شهریورماه افتتاح خواهند شد.
جوانبخت، مدرسه 6کلاسه ابراهیم آباد در بوئین زهرا، دبیرستان12کلاسه خاکعلی، سالن کارگاهی شهید احمدی روشن اورکن کرد در طارم سفلی و هنرستان شاهین تپه در دشتابی را از دیگر طرح های قابل افتتاح استان در آستانه بازگشایی مدارس اعلام کرد.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین افزود: 30درصد از طرح های آموزشی احداث و مقاوم سازی شده با مشارکت خیران مدرسه ساز انجام شده است.
استان قزوین دارای ۹هزار و ۴۸۲ کلاس درس است که از بین آنها 2 هزار و ۷۵۳ کلاس نیازمند تخریب و نوسازی است.
به گفته مسئولان از یک هزار و ۸۷۲ فضای آموزشی استان قزوین ۶۹۳ فضا دارای استحکام و ۸۲۸ باب فضای آموزشی نیازمند مقاوم سازی هستند.
7388*3013
خبرنگار: پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


پاسخ دهید