2400 میلیارد ریال حواله مالچ از پالایشگاه های کشور صادر شده استناصر حیدری پوری شامگاه جمعه پس از پایان بازدید از عملیات مالچ پاشی در بیابان های شهرستان جاسک در گفت و گو با ایرنا افزود: به منظور تثبیت شن های روان و هم چنین کنترل کانون های فرسایش بادی در استان های خوزستان، اصفهان، یزد، ایلام، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و بخشی از استان قم اقدام های لازم از جمله مالچ پاشی انجام شده است.
وی خاطر نشان کرد: این عملیات در پنج استان از پیشرفت بسیار بالایی برخوردار است و می توان این نوید را داد که تا پایان سال جاری با امید به نزولات آسمانی، عملیات مالچ پشی و نهال کاری ادامه پیدا کند.
حیدری پوری گفت: استان هرمزگان با توجه به داشتن یک میلیون و 500 هزار هکتار اراضی بیابانی و کانون فرسایش بادی مورد توجه خاص قرار دارد و امیدواریم بتوانیم بخشی از طرح های مطالعاتی که در این استان وجود دارد را امسال و بخشی دیگر را در سال آینده به سر انجام برسانیم.
وی بیان داشت: با توجه به وضعیت توپوگرافی و همچنین زمین شناسی و شریط اقلیمی شهرستان های جاسک، سیریک و بخشی از میناب توقع داریم مجموعه وزارت نفت و مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت و دیگر مجموعه هایی که قرار است در سواحل مکران سرمایه گذاری داشته باشند پای کار آیند.
وی تاکید کرد: اگر قرار باشد سرمایه گذاری خوبی اتاق بیفتد ابتدا باید زیر بنای فعالیت های بعدی را فراهم کنیم از این رو مجموعه های مذکور باید کمک کند تا عملیات تثبیت شن های روان هم چنین نهال کاری هایی که می باید انجام شود اتفاق افتد.
معاون سازمان جنگل هاف مراتع و ابخیزداری کشور ضمن تاکید بر عملیات کنترل روان آب سطحی ابراز کرد: اگر شرایطی که ذکر شد ایجاد شود، سرمایه گذاران داخلی و شرکای خارجی در سطح سواحل مکران حضور خواهند یافت.
شهرستان جاسک با 58 هزار نفر جمعیت در 300 کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
7199/7408
خبرنگار : حسن آتش زبان ** انتشار: محمد جهانگیریانانتهای پیام /*


پاسخ دهید