25 مورد شکستگی خط انتقال و شبکه توزیع آب در روستاهای شهرستان کارون مرمت شدمحمود آریاخاکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این خصوص اظهار کرد: 20 مورد شکستگی شبکه توزیع در روستاهای غزاویه، سویسه، اسلام آباد، جنگیه و حنیطیه و پنج مورد شکستگی خط انتقال آب آشامیدنی در روستاهای ابودبس، خسروی، شعیمیط، سویسه و موران به وجود آمد که این شکستگی ها اصلاح و در مدار قرار گرفتند.
وی افزود: علیت شکستگی ها فرسودگی بوده که برای جلوگیری از افت فشار و کاهش کیفیت آب شرب اهالی شریف روستاها، در کوتاهترین زمان مورد بازسازی قرار می گیرند.
آریاخاکی با اشاره به حفاری، کارگزاری و توسعه 500 متر توسعه شبکه توزیع آب در روستاهای شهرستان کارون گفت: توسعه شبکه توزیع در روستاهای خسروی، ولیعصر و ابودبس انجام شد که در راستای تامین آب شرب 25 خانوار روستایی صورت گرفت.
وی یادآور شد: طی یک هفته گذشته تعداد 20 اشتراک خانگی جدید نیز در روستاهای ابودبس و خسروی نصب و اتصال شده است.
مدیر امور آبفاروستایی شهرستان کارون با اشاره به توزیع سه هزار اخطاریه میان مشترکان روستایی افزود: این اخطاریه ها میان مشترکان با بدهی بالا و در روستاهای اسلام آباد، جنگیه، سویسه، عمیره، حنیطیه و مظفریه توزیع شد که در این راستا باید از نیروی انتظامی شهرستان کارون برای همراهی و حمایت از این امور تقدیر کرد.
آریاخاکی با اشاره به بازدید از تعدادی از آب شیرین کن های آبفا روستایی شهرستان کارون گفت: در راستای نظارت بر شاخص کیفی آب شرب مناطق روستایی ، از مجموع 15 دستگاه آب شیرین کن ثابت در تاسیسات آبرسانی روستایی شهرستان کارون تعداد پنج دستگاه با حضور کارشناسان بهداشت و صنعت و معدن مورد ارزیابی قرار گرفت.
7152/6068
خبرنگار:محمدرضاخبازان** انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


پاسخ دهید