250مدرس آموزش خانواده به صورت مستمر با آموزش و پرورش تهران همکاری می کنندکامیاب صدری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: برخی از مدرسان آموزش خانواده عضو هیات علمی دانشگاه بوده و پست های اداری داشته و در جلسات دانش افزایی شرکت نمی کنند اما به طور کلی، افرادی که با عنوان مدرس آموزش خانواده با آموزش و پرورش همکاری داشته و به صورت جدی و مستمر در کلاس های آموزشی و دانش افزایی حضور پیدا می کنند، حدود 250 نفر است.
وی گفت: سال گذشته،6 برنامه و دوره آموزشی با موضوع های مختلف از جمله بیماری ایدز، فرهنگ سلامت محیط زیست و مدیریت سبز برای مدرسان آموزش خانواده برگزار شد که در هر دوره آموزشی حدودا 250 نفر حضور داشتند.
صدری افزود: اسامی، رشته تحصیلی، تخصص و تجربیات مدرسان آموزش خانواده در بانک اطلاعاتی مناطق آموزش و پرورش گردآوری شده و طی بخشنامه ای به مدارس معرفی می شود و یا در سایت اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، اسامی و مشخصات و گرایش تدریس مدرسان آموزش خانواده اطلاع رسانی می شود و مدارس می توانند برای دوره های آموزشی خانواده در طول سال، با توجه به نیاز مدرسه و دغدغه ای که خانواده ها و انجمن اولیا و مربیان دارند، از مدرسان آموزش خانواده بهره مند شوند.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به برگزاری دومین دوره آزمون کشوری مدرسین آموزش خانواده در 16مردادماه افزود: 410 داوطلب در شهر تهران در این آزمون شرکت کردند که پس از قبولی در این آزمون و مصاحبه و گزینش توسط اساتید دانشگاه در نهایت 40نفر به عنوان مدرس آموزش خانواده پذیرفته می شوند.
وی، داشتن مدرک حداقل کارشناسی ارشد و نیروی رسمی آموزش و پرورش را از جمله شرایط شرکت در آزمون مدرسین آموزش خانواده عنوان کرد و گفت: با توجه به شرایط جامعه و خانواده ها که علاوه بر مباحث آموزشی و تربیتی با موضوع ها و مسائل مختلفی از جمله محیط زیست، سلامت و امنیت مواجه هستند، در راستای ارتقای دانش و آگاهی اولیا، محدودیتی از لحاظ رشته تحصیلی و تاکید بر رشته روان شناسی یا برخی رشته های خاص تربیتی برای شرکت در آزمون مدرسین آموزش خانواده وجود نداشت.
صدری با اشاره به فعالیت حدود 21 مرکز مشاوره خانواده تحت نظر آموزش و پرورش تهران اظهار کرد: در این مراکز حدود 60 مشاور، در قالب نظام روان شناسی، خدمات مشاوره تخصصی به مراجعان ارائه می دهند.
وی با اشاره به جذب مشاوران جدید در مراکز مشاوره خانواده آموزش و پرورش تهران افزود: پس از مراحل گزینش و مصاحبه این مشاوران توسط اساتید دانشگاه و متخصص این حوزه، حدود 30 نفر جذب خواهند شد.
رئیس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش شهر تهران، داشتن حداقل مدرک کارشناسی ارشد، تالیفات در حوزه روان شناسی را از جمله شرایط پذیرش مشاوران در مرکز مشاوره خانواده عنوان کرد و گفت: این افراد باید در قالب نظام روان شناسی فعالیت کرده و دوره های خاص روان شناسی را گذرانده باشند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7245/ 1539انتهای پیام /*


پاسخ دهید