344 هزار کارت ملی جدید در خراسان شمالی صادر شدعلی زاهدی نیا یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: کارت ملی هوشمند باید برای 273 هزار نفر دیگر در این استان صادر شود.
وی گفت: برای نخستین بار در سطح کشور نخستین ایستگاه سیار صدور کارت ملی هوشمند، هفته جاری در این استان راه اندازی می‌شود.
وی بیان کرد: این ایستگاه به همه تجهیزات یک ایستگاه ثابت همانند اسکنر برای ثبت اثرانگشتان و مدارک شناسنامه فرد و دوربین مجهز است و از طریق یک سیم کارت اطلاعات به صورت آنلاین در سامانه ثبت احوال برای صدور کارت ملی هوشمند ثبت می شود.
زاهدی نیا افزود: قبل از حضور این ایستگاه سیار در روستاها یک هفته قبل به اهالی اطلاع رسانی می شود تا مدارک و هزینه صدور کارت را آماده کنند تا در زمان حضور ایستگاه سیار اطلاعات به طور کامل ثبت شود و در نهایت پس از گذشت یک ماه هنگامی که کارت ها صادر شد دوباره ایستگاه به همان روستا مراجعه کرده و کارت ها را تحویل مردم می دهد.
وی با ذکر اینکه راه اندازی ایستگاه سیار صدور کارت ملی هوشمند برای نخستین بار در سطح کشور در این استان انجام می‌شود افزود: با راه اندازی این ایستگاه ها از رفت و آمد روستاییان به شهر جلوگیری شده و درهزینه های مردم صرفه جویی می شود.
مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی عنوان گفت: این استان به لحاظ شاخص صدور کارت ملی هوشمند در سطح کشور رتبه دوم را کسب کرده است.
وی در باره صدور شناسنامه جدید اظهارداشت: برای صدور شناسنامه جدید اجباری نیست و کسانیکه شناسنامه مستعمل دارند می توانند برای اخذ شناسنامه جدید اقدام کنند.
براساس سرشماری نفوس و مسکن سال 1395 جمعیت خراسان شمالی بیش از 863 هزار نفر است.
ع/ 6042 انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


پاسخ دهید