40 کلاس درس در روستاهای تکاب به سامانه گرمایشی استاندارد مجهز شدیحیی علی پناه روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: برای استاندارد سازی سامانه گرمایشی این تعداد کلاس درس بیش از 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی هزینه شده است.
وی بیان کرد: پیش از این در کلاس های درس مدارس روستاهای دورافتاده یاد شده، تجهیزات غیر استاندارد و بخاری های نامطمئن و قدیمی استفاده می شد که با استاندارد سازی سامانه گرمایشی دانش آموزان مناطق روستایی تکاب از فضای مناسب بهره مند شده اند.
علی پناه اظهار کرد: اکنون بیش از 90 درصد مدارس روستایی شهرستان تکاب از سامانه گرمایشی مناسب و استاندارد برخوردار هستند.
وی ادامه داد: امسال ساخت دیوار و محوطه سازی پنج مدرسه روستایی در تکاب به پایان رسیده است.
وی گفت: برای محوطه سازی مدارس روستایی تکاب یک میلیارد و 800 میلیون ریال از محل کمک های خیران مدرسه ساز هزینه شده است.
علی پناه با بیان اینکه در حال حاضر چهار طرح مدرسه سازی در مناطق شهری و روستایی تکاب در حال ساخت است اضافه کرد: سهم دولتی ساخت یک واحد آموزشی مشارکتی 6 کلاسه به میزان 2 میلیارد ریال تامین شده و عملیات اجرایی ساخت این مدرسه به نام مرحوم دکتر شهرام خسروی به زودی آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: 180 واحد آموزشی با 900 کلاس درس در تکاب مورد استفاده قرار می گیرد که از این تعداد بیش از 300 کلاس درس در مناطق روستایی قرار گرفته است.
وی گفت: بیش از 13 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی در تکاب مشغول به تحصیل هستند.
شهرستان تکاب با 80 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7514/3093**خبرنگار: امیر خالق نژاد **انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


پاسخ دهید