470 تن دانش آموز در آزمون های نهایی شهریور قشم شرکت می کنندبهرام پوراشرف روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: 295 تن دانش آموز رشته های نظری، 107 دانش آموز دوره پیش دانشگاهی و 66 تن هنرجوی هنرستان های فنی که در آزمون های درس های نهایی خرداد ماه موفق به کسب حد نصاب لازم نشدند، بار دیگر در آزمون درس های نهایی شهریور ماه سال جاری شرکت می کنند.
وی افزود: امکانات مورد نیاز در 2 حوزه امتحانی شهید تندگویان و سیدجمال اسد آبادی فراهم شده؛ آزمون ها به صورت هماهنگ برگزار و اعلام نتیجه ها نیز به صورت متمرکز در چهار منطقه ناحیه 1 و 2 بندرعباس، میناب و شهرستان لنگه انجام می شود.
مدیر آموزش و پرورش قشم با اشاره به تصحیح برگه های آزمون های نهایی دانش آموزان این شهرستان در آموزش و پرورش ناحیه 1 بندرعباس گفت: حدود 21 هزار و 670 تن دانش آموز در دوره های مختلف مرکزهای آموزشی دولتی و غیردولتی این جزیره در سال گذشته مشغول به تحصیل بودند.
او اضافه کرد: دانش آموزان قشمی در 2 سال گذشته شرکت در جشنواره ها و کسب عنوان های استانی و کشوری از جمله در رشته های رباتیک، نانو، طراحی وب، تولید محتوای الکترونیکی و نقشه کشی، رشته های ورزشی، پرسش مهر رییس جمهوری، نماز، قرآن و عترت حدود 41 عنوان به دست آوردند.
پور اشرف عنوان کرد: دست کم 51 تن از دانش آموزان شهرستان با وجود همه مشکلات به عنوان برترین های کنکور سراسری امسال مجاز به انتخاب رشته شدند که 6 رشته نیز رتبه زیر هزار داشتیم.
وی همچنین گفت: رشد چمشگیر نمره رشته ریاضی در آزمون های نهایی و افزایش درصد قبولی دانش آموزان قشمی در رشته انسانی از دیگر دستاوردها در دولت یازدهم است؛ البته افت سطح نمره ها در رشته انسانی را هم داشتیم که باید مورد بررسی قرار بگیرد.
انتشاردهنده: محمد ملاحمزه زاده
8123انتهای پیام /*


پاسخ دهید