50 هکتار اراضی ملی ملکشاهی برای توسعه باغداری به کشاورزان واگذار شدحیدرعلی حسینی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به واگذاری اراضی منابع ملی در سطح اراضی شیب دار به منظور توسعه باغات و زمین های کشاورزی اظهار کرد: یکی از سیاست های دولت در راستای ایجاد اشتغالزایی و کاهش مهاجرت روستائیان، در اختیار گذاشتن اراضی ملی به مردم به منظور توسعه باغات و فعالیت های کشاورزی است.
وی تاکید کرد: در این طرح اراضی که از محل منابع ملی در دامنه و شیب کوه ها وجود داشته و امکان تبدیل شدن به باغات و اراضی کشاورزی را دارند، شناسایی شده و در اختیار روستائیان قرار خواهد گرفت.
مدیر جهاد کشاورزی ملکشاهی اضافه کرد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی در چند سال اخیر کشور و بویژه در شهرستان ملکشاهی و افزایش تهدیدات خشکسالی، این طرح (توسعه باغات در اراضی دیم شیب دار) در چهارچوب اقتصاد مقاومتی یک طرح قابل توجیه است که باعث حفظ منابع آبی و خاکی و استفاده بهینه از نزولات آسمانی می شود.
نگاهی به وضعیت جغرافیایی شهرستان ملکشاهی نشان می دهد که این شهرستان قابلیت توسعه باغات را داراست و با توجه به اینکه اراضی شیب دار در این شهرستان جزو اراضی ملی است، دولت قصد دارد با واگذاری این اراضی به مردم فعالیت های کشاورزی و محصولات باغی را رونق دهد.
شهرستان ملکشاهی دارای 21 هزار هکتار اراضی کشاورزی است که 700 هکتار آن به کشت باغات اختصاص یافته است و سالانه بیش از 2 هزار تن انواع میوه در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف استان می شود.
خبرنگار: روح اله احمدی ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7179/6119انتهای پیام /*


پاسخ دهید