67 درصد از مدارس جواد آباد ورامین فرسوده هستندبه گزارش ایرنا ، عباس کیوانلو روز سه شنبه در جمع خبرنگاران گفت : بخش جواد آباد ورامین به عنوان بزرگترین بخش استان تهران ، با وجود نزدیکی به پایتخت از کمبودهای بسیاری در بخش فضاهای آموزشی برخوردار است به گونه ای که 67 درصد از مدارس این بخش فرسوده بوده و نیاز به نوسازی دارد.
وی گفت : بخش جواد آباد در سطح استان تهران رتبه اول را در برخورداری از مدارس فرسوده در اختیار دارد.
وی افزود : یکی از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش جوادآباد ، راه اندازی نهضت مدرسه سازی در این بخش است به گونه ای که با کمک خیرین به زودی عملیات احداث 5 باب مدرسه در روستاهای مختلف جواد آباد آغاز می شود.
کیوانلو اظهار کرد: با همراهی خیرین مدرسه ساز ، کار احداث مدرسه شش کلاسه در روستای جعفر آباد با 3 میلیارد ریال اعتبار اولیه ، مدرسه روستای محمدآباد عرب ها توسط برادر شهید طباطبایی نخستین شهید قیام خونین 15 خرداد سال 42 با 4 میلیارد ریال اعتبار ، مدرسه روستای ابردژ با 4 میلیارد ریال اعتبار ، مدرسه کمیساریای عالی پناهندگان در روستای حصار قاضی با 5 میلیارد ریال اعتبار و مدرسه موسی آباد از طریق بنیاد برکت در هفته دولت آغاز می شود.
وی بیان کرد: یکی از مهترین اقدامات مجموعه آموزش و پرورش جواد آباد در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال ، تهیه و تولید لباس های فرم مورد نیاز دانش آموزان در هنرستان های فنی و حرفه ای دخترانه این بخش است به گونه ای که در سال تحصیلی جدید ، 50 درصد از مانتو و لباس های مدارس توسط خود دانش آموزان تولید می شود.
رئیس آموزش و پرورش جواد آباد اظهار کرد: همه ساله در آغاز زمان ثبت نام مدارس ، ده ها شرکت تولیدی برای عرضه پوشاک مورد نیاز دانش آموزان به مدارس مراجعه می کنند و سودهای کلانی از این طریق به دست می آورند که با این اقدام دست دلالان کوتاه شده و دانش آموزان به کارآفرینی مشغول می شوند.
وی گفت : با هماهنگی های به عمل آمده با مدیران مدارس ، در تابستان امسال ، دانش آموزان هنرستان دخترانه طریقت جواد آباد که در رشته طراحی دوخت مشغول به تحصیل می باشند با بهره گیری از توان و تجربه یک استادکار ماهر و با استفاده از چرخ های خیاطی که آموزش و پرورش در اختیار آن ها قرار داده نسبت به دوخت لباس دانش آموزان اقدام می کنند.
وی تصریح کرد: این اقدام علاوه بر این که قیمت تمام شده البسه را تا میزان زیادی کاهش می دهد ، به افزایش مهارت دانش آموزان در امر خیاطی نیز کمک کرده و از این طریق به دانش آموزان بی بضاعت نیز کمک زیادی می شود.
کیوانلو افزود : تلاش می شود تا با افزایش توان دانش آموزان ، در سال تحصیلی آینده کل لباس های دانش آموزان در مدارس این بخش تولید شود.
وی بیان کرد: باافزایش مهارت دانش آموزان در امر خیاطی ، تفاهم نامه ای با تولید کنندگان مانتو در تهران به امضا می رسد تا دانش آموزان بتوانند در زمان تحصیل به تولید البسه پرداخته و تولیدات خود را به صورت مستقیم به بازار مصرف عرضه کنند.
بخش جواد آباد بزرگترین بخش استان تهران در 12 کیلومتری جنوب بخش مرکزی ورامین و در مجاورت محور قم – گرمسار واقع شده است.
بیش از 4 هزار و 600 دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس جواد آباد به تحصیل مشغول می باشند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید حسن میری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7254 / 1539انتهای پیام /*


پاسخ دهید